service design: nowy sposób bankowania

wygodny dostęp do zaawansowanych usług doradczych

touchideas Dobry Wzór & Innovation Award

Raiffeisen Polbank zwrócił sie do touchideas z zadaniem stworzenia innowacji, która stworzy unikalną wartość dla klientów z rynku masowego premium.

Gdy klienci banku mają podjąć ważną decyzje finansową jak np. ustalenie strategii inwestycyjnej, czy skorzystanie z faktoringu, oczekują indywidualnego traktowania i eksperckiej porady. W wielu miastach dostęp do wysokiej klasy doradców jest ograniczony.

Wspólnie z zespołem Raiffeisen określiliśmy propozycje wartości dla klientów banku (value proposition): „profesjonalne doradztwo na wyciągnięcie ręki”. Opracowaliśmy nowy na polskim rynku model doradztwa finansowego: system wideo-konsultacji, który umożliwia klientom w oddziałach banku wygodne korzystanie z wysokiej jakości usług doradczych świadczonych przez ekspertów z centrali.

Następnie zbudowaliśmy prototyp systemu wideokonferencyjnego uwzględniający potrzeby komunikacyjne doradców i klientów. Specjalnie zaprojektowany system zapewnia klientom i doradcom taki sam komfort jak podczas osobistego spotkania. Zaprojektowaliśmy sposób aranżacji oddziałów banku i proces obsługi klienta. Prototyp został sprawdzony i dopracowany podczas testów z klientami Banku.

Wdrożone do realizacji rozwiązanie zapewnia klientom łatwy dostęp do zaawansowanych porad świadczonych w placówkach, przy niskich kosztach dla banku. Jest to nowy rodzaj doświadczenia bankowego, który przekłada się na ponad dwukrotny wzrost skuteczności sprzedaży. Po etapie pilotażu system jest wdrażany w kolejnych oddziałach banku. Rozwiązanie zostało nagrodzone w konkursie Dobry Wzór oraz Innovation Awards.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z touchideas. Są ekspertami od innowacji, rezultaty wspólnych projektów przekroczyły nasze oczekiwania.”

– Piotr Czarnecki, Prezes Zarządu Raiffeisen Bank Polska