AMICA
STRATEGIA MARKI I PORTFOLIO

Jak skutecznie zarządzać szerokim portfolio produktów i budować spójną markę?

AMICA
STRATEGIA MARKI I PORTFOLIO

Jak skutecznie zarządzać szerokim portfolio produktów i budować spójną markę?

ROLA TOUCHIDEAS

  • badania rynkowe
  • analizy trendów
  • segmentacja klientów
  • wizja i pozycjonowanie marki
  • strategia rozwoju portfolio
  • strategia design

Amica to polska firma z 60-letnią tradycją, lider na polskim rynku i jeden z największych producentów sprzętów kuchennych w Europie. Marka Amica, kojarzona dawniej z tradycyjnymi kuchniami wolnostojącymi, dziś oferuje nowoczesne produkty w różnych segmentach rynku AGD.

Zadanie Touchideas polegało na opracowaniu całościowej strategii, która umożliwi skuteczne zarządzanie szerokim portfolio produktów i budowanie spójnej marki.

Współpracując z zespołem Amica, opracowaliśmy wizję rozwoju marki. Określiliśmy optymalną liczbę linii wzorniczych, pozycjonowanie produktów, poziomy cenowe i wytyczne design.

Znaleźliśmy także lukę na rynku i zarekomendowaliśmy wprowadzenie nowej linii produktów do gotowania. Podstawą dla rekomendacji były przekrojowe analizy: mapping rynku AGD, segmentacja gospodarstw domowych, badanie preferencji zakupowych i analiza zmiany w zwyczajach gotowania Polaków.

“Touchideas był wartościowym partnerem w stworzeniu strategii, która zaowocowała udanym wprowadzeniem nowych produktów na rynek. W kluczowych dla nas kategoriach sprzętów grzejnych do zabudowy, nowe produkty generują już ponad 30% naszej sprzedaży”

– Radosław Czarnecki, Product Director Amica