ZT KRUSZWICA
STRATEGIA I DESIGN MARKI FINUU

Stworzenie brandu, który zdominuje rynek miksów premium

ZT KRUSZWICA
STRATEGIA I DESIGN MARKI FINUU

Stworzenie brandu, który zdominuje rynek miksów premium

ROLA TOUCHIDEAS

  • określenie źródeł wzrostu
  • insighty konsumenckie
  • strategia pozycjonowania
  • kreacja marki
  • brand design
  • strategia komunikacji

NAGRODY

Kurczący się rynek i spadające ceny margaryn skłoniły ZT Kruszwica do aktywnego poszukiwania nowych źródeł wzrostu. Firma planowała wprowadzić na rynek nowy produkt premium: połączenie fińskiego masła i olejów roślinnych. Naszym zadaniem było opracowanie strategii i stworzenie nowej marki.

Problem, przed jakim stanęliśmy, wiązał się z prawnym przyporządkowaniem nowego produktu do kategorii miksów, do których zaliczają się również tanie margaryny z symbolicznym dodatkiem masła. Cena naszego produktu trzykrotnie przewyższała cenę najbardziej popularnego miksu na rynku. Musieliśmy więc pozyskać konsumentów masła, którzy z zasady odrzucają „miksy” traktując je jako „marketingową ściemę”.

Postanowiliśmy wykorzystać brand design, aby przedstawić wszystkie zalety produktu: 100% naturalność, fińskie pochodzenie, wysoką zawartość masła oraz zdrowotne walory olejów z rzepaku i lnianki. Tak powstało Finuu.

W pół roku od swojego debiutu rynkowego, Finuu zdobyło pozycję lidera wśród miksów premium. Finuu przyciągnęło konsumentów maseł (według analizy gain & loss 12 razy więcej „maślarzy” niż konsumentów miksów premium) i w efekcie poszerzyło cały segment rynku.

“Finuu stworzyło nową przestrzeń na rynku i zapewniło nam pozycję lidera w rosnącej niszy rynkowej. Touchideas odegrało kluczową rolę w sukcesie nowej marki.”

– Barbara Murfin, Senior Brand Manager