ŁOMŻA
STRATEGIA MARKI

Jak skutecznie konkurować z markami wielkich koncernów?

ŁOMŻA
STRATEGIA MARKI

Jak skutecznie konkurować z markami wielkich koncernów?

ROLA TOUCHIDEAS

  • insighty konsumenckie i kulturowe
  • strategia marki Łomża
  • koncepcja nowych produktów
  • brand design
  • strategia komunikacji

NAGRODY

Opracowana przez nas strategia zakładała przedstawienie Łomży jako piwa z małego browaru i wykreowanie marki na lidera wśród polskich piw regionalnych. Pomysł na pozycjonowanie marki Łomża był odpowiedzią na rodzący się trend odejścia od masowych produktów spożywczych w stronę tych mniej przetworzonych, autentycznych, o ciekawym pochodzeniu.

Łomża Jasne Pełne, następca Łomży Niepasteryzowane, wyznacza kierunek design marki Łomża

Zaprojektowany przez nas brand energizer – piwo Łomża Niepasteryzowane w małej butelce rodem z PRL – wykreowało wśród opiniotwórczych konsumentów modę na picie Łomży i utorowało drogę głównemu wariantowi, Łomży Export.

Idea „mały browar z dużym piwem” była podstawą skutecznej kampanii reklamowej opracowanej przez agencje Brain i Testardo, we współpracy z Touchideas.

Wynikiem wdrożenia nowej strategii był wzrost sprzedaży o ponad 30 procent w ujęciu rocznym. Była to pierwsza w Polsce kampania marketingowa nagrodzona zarówno za skuteczną komunikację jak i za design produktu.

Jak dodać marce energii na jej rodzimym rynku?

Łomża w swoim regionie, czyli północno-wschodniej Polsce, konkuruje z ogólnopolskimi piwami, które są silnie reklamowane i coraz częściej sięgają po promocje cenowe. Marka stanęła przed wyzwaniem: jak wzmocnić więź ze swoimi konsumentami na lokalnym rynku mając do dyspozycji znacząco niższy budżet marketingowy?

Aby wejść w świat konsumentów marki, nasz zespół na kilkanaście dni przeniósł się do Łomży. Odkrycia z obserwacji etnograficznych i analiz trendów społeczno-kulturowych były punktem wyjścia dla nowej strategii, której celem było wzmocnienie regionalnej tożsamości marki.

Nowej strategii towarzyszyła modyfikacja logo marki i nowy design opakowań. Na pierwszy plan wróciła para w kurpiowskim stroju ludowym. Dzięki wprowadzonej zmianie, Łomża wyróżniła się na tle ogólnopolskich marek, a przy tym zachowała charakter codziennego, przystępnego piwa.

“Touch zamienił niewykorzystane potrzeby konsumentów piwa w popyt na nasze produkty. Teraz pracujemy nad tym, jak zwiększyć nasze moce produkcyjne.”

– Radosław Kasyk, Dyrektor Marketingu