RAIFFEISEN BANK
ZAAWANSOWANE DORADZTWO NA ODLEGŁOŚĆ

Jak stworzyć unikalną wartość dla klientów Mass Affluent?

RAIFFEISEN BANK
ZAAWANSOWANE DORADZTWO NA ODLEGŁOŚĆ

Jak stworzyć unikalną wartość dla klientów Mass Affluent?

ROLA TOUCHIDEAS

  • badania dla innowacji
  • warsztaty kreatywne
  • value proposition
  • koncepcja sposobu obsługi klienta
  • prototyp nowego oddziału
  • testy z klientami
  • projekt wdrożeniowy

NAGRODY

Raiffeisen Bank zwrócił się do nas z zadaniem zaprojektowania innowacji, która stworzy unikalną wartość dla klientów z rynku masowego premium.

Gdy klienci banku mają podjąć ważną decyzje finansową jak np. ustalenie strategii inwestycyjnej, czy skorzystanie z faktoringu, oczekują indywidualnego traktowania i eksperckiej porady. W wielu miastach dostęp do wysokiej klasy doradców jest ograniczony. W odpowiedzi na ten problem, wspólnie z zespołem Raiffeisen określiliśmy value proposition: „profesjonalne doradztwo na wyciągnięcie ręki”.

Kolejnym etapem projektu było zaprojektowanie rozwiązania, które wprowadzi strategię w życie. Opracowaliśmy nowy na polskim rynku model doradztwa finansowego: system wideo-konsultacji, który daje klientom w oddziałach banku dostęp do specjalistycznych usług doradczych świadczonych przez ekspertów z centrali, przy wykorzystaniu szybkich i bezpiecznych łącz bankowych.

Następnie zbudowaliśmy i przetestowaliśmy prototyp nowego oddziału, sprawdzając jak nowy sposób interakcji między doradcą, a klientem wpływa na komfort spotkania, budowanie relacji oraz wyniki sprzedażowe. Pilotażowe wdrożenie pokazało, że nowe doświadczenie bankowe zwiększa satysfakcję klientów i przekłada się na dwukrotny wzrost skuteczności sprzedaży zaawansowanych usług doradczych.

video

“Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Touchideas. Są ekspertami od innowacji, rezultaty wspólnych projektów przekroczyły nasze oczekiwania.”

– Piotr Czarnecki, Prezes Zarządu Raiffeisen Bank Polska