RAIFFEISEN BANK
SZYBKIE ZLECENIA MAKLERSKIE

Jak wyróżnić biuro maklerskie, które startuje na rynku?

RAIFFEISEN BANK
SZYBKIE ZLECENIA MAKLERSKIE

Jak wyróżnić biuro maklerskie, które startuje na rynku?

ROLA TOUCHIDEAS

  • badania potrzeb klientów
  • warsztaty kreatywne
  • prototypowanie pomysłów
  • testowanie rozwiązań
  • projekt koncepcyjny interfejsu użytkownika

Przygotowując się do otwarcia biura maklerskiego, Raiffeisen Polbank szukał sposobu na zbudowanie przewagi konkurencyjnej w obszarze doświadczeń użytkownika. Bank zwrócił się do nas z zadaniem opracowania rozwiązania online, które wyróżni biuro maklerskie Raiffeisen Polbank na rynku.

Podczas badań etnograficznych projektanci Touchideas obserwowali zachowania inwestorów w ciągu dnia gry na giełdzie. Jedną z kluczowych potrzeb, jaką odkryliśmy podczas sesji, było szukanie sposobów na przyśpieszenie transakcji przez inwestorów znajdujący się pod dużą presją czasu.

Odpowiedzią na potrzeby inwestorów jest interfejs inspirowany rozwiązaniami stosowanymi w profesjonalnych dealing roomach. Pasek szybkiego składania zleceń umożliwia błyskawiczne dokonywanie transakcji, bez odrywania rąk od klawiatury. Wystarczy wpisać skróconą nazwę spółki, rodzaj transakcji, ilość akcji oraz limit ceny, a system przyjmie zlecenie do realizacji. „KGHM K 100 149” oznacza: „chcę kupić 100 akcji KGHM nie drożej niż 149 zł za akcję”.

Nowe rozwiązanie ograniczyło liczbę kroków, potrzebnych do złożenia zlecenia, z 10 do 3 zapewniając klientom Raiffeisen Polbank przewagę na rynku notowań ciągłych.

video

“O zyskach lub stratach na giełdzie często decydują sekundy. Klienci Raiffeisen Brokers doceniają zaprojektowany przez Touchideas system szybkiego składania zleceń”

– Jacek Wiśniewski, główny ekonomista Raiffeisen Bank Polska.