RAINBOW
STRATEGIA WZROSTU TOUR‑OPERATORA

Jak wyróżnić biuro turystyczne i stworzyć unikalną ofertę na rynku?

RAINBOW
STRATEGIA WZROSTU TOUR‑OPERATORA

Jak wyróżnić biuro turystyczne i stworzyć unikalną ofertę na rynku?

ROLA TOUCHIDEAS

  • rozpoznanie potrzeb turystów
  • segmentacja behawioralna
  • warsztaty strategiczne
  • strategia marki
  • koncepcja nowych produktów
  • projekt koncepcyjny sklepu online
  • rekomendacja brandingowa

W momencie rozpoczęcia współpracy z Touchideas, Rainbow Tours był czwartym biurem turystycznym na polskim rynku z przychodem na poziomie 300 mln zł. Po wdrożeniu nowej strategii Rainbow Tours uzyskał wyższą dynamikę przychodów niż główni konkurenci, dzięki czemu firma wysunęła się na drugie miejsce wśród polskich tour-operatorów. Po pięciu latach przychody Rainbow Tours przekroczyły 1 mld złotych.

Strategia wzrostu

Rainbow Tours to polskie biuro podróży z silną pozycją w segmencie wycieczek objazdowych do egzotycznych krajów. Tour-operator chciał pozyskać klientów szukających wypoczynku w mainstreamowych miejscach wakacyjnych.

Aby poznać proces zakupowy i potrzeby turystów na zagranicznych wakacjach, zespół Touchideas przeprowadził badania etno-obserwacyjne w biurach tour-operatora i w zagranicznych kurortach, a także szereg ilościowych analiz rynku. Posłużyły one do określenia obszarów wzrostu dla Rainbow Tours.

Podczas warsztatów strategicznych z Zespołem Rainbow Tours wypracowaliśmy nowe pozycjonowanie marki. Strategia Rainbow Tours jest odpowiedzią na zmianę potrzeb turystów, którzy wymagają od swoich wakacji coraz więcej, chcą jak najlepiej wykorzystać wolny czas i wrócić bogatsi o nowe doświadczenia. Dlatego coraz częściej łączą wypoczynek na słońcu z aktywnym spędzaniem wakacji.

Rainbow Tours wdrożył szereg projektów przygotowanych we współpracy z Touchideas: zmiany w ofercie produktowej, nową komunikację marketingową, udogodnienia dla turystów oraz zmiany w sposobie sprzedaży wycieczek.

Innowacje w sprzedaży wycieczek online

W ramach realizacji nowej strategii Rainbow Tours powierzył nam między innymi stworzenie nowego doświadczenia zakupowego i przeprojektowanie strony internetowej.

Rezultatem projektu jest nowy sklep z wycieczkami online, nowa ścieżka zakupowa klienta, nowy look&feel strony oraz szereg nowych rozwiązań online ułatwiających klientom wybór odpowiedniej wycieczki.

“Touchideas pomógł nam dostrzec szanse rynkowe i wprowadzić strategiczne innowacje w naszym biznesie”

– Grzegorz Baszczyński, Prezes Rainbow Tours