TYMBARK
IDEA KOMUNIKACJI NAPOJÓW

Jak budować emocjonalną więź młodych konsumentów z marką?

TYMBARK
IDEA KOMUNIKACJI NAPOJÓW

Jak budować emocjonalną więź młodych konsumentów z marką?

ROLA TOUCHIDEAS

  • insight konsumencki
  • insight kulturowy
  • audyt marki
  • warsztaty strategiczne
  • opracowanie konceptów
  • warsztaty z konsumentami
  • rekomendacja Big Idea

Młodzież jest kluczową grupą docelową napojów on-the-go. Młodzi konsumenci często zmieniają swoje zainteresowania i stosunkowo szybko „wyrastają” ze swoich ulubionych marek – brandy skierowane do młodzieży muszą więc stale nadążać za swoją grupą docelową.

Tymbark, lider rynku napojów owocowych w Polsce, poprosił nas o pomoc w stworzeniu strategicznej idei komunikacyjnej dla swoich napojów. Wyzwaniem było wypracowanie długoterminowej idei, atrakcyjnej i angażującej młodych odbiorców w różnych przedziałach wiekowych.

Podczas etno-obserwacji i pogłębionych wywiadów badaliśmy rolę, jaką napoje pełnią w życiu młodzieży i w relacjach między rówieśnikami. Zdobytą wiedzę pogłębiliśmy eksplorując narracje obecne w kulturze – analizując materiały z mediów społecznościowych, teledysków, filmów, blogów i magazynów. Na tej podstawie, wspólnie z marketerami Tymbarku stworzyliśmy szereg konceptów strategicznych dla marki, które następnie dopracowaliśmy na warsztatach z konsumentami.

Rezultatem projektu jest strategiczna idea napojów Tymbark – podstawa dla nowej komunikacji – oraz obszerny materiał inspiracyjny wspomagający jej wdrożenie.

„Zespół Touchideas zainspirował nas swoimi odkryciami kulturowymi i ciekawymi przemyśleniami na temat naszej marki. Wspólnie wypracowaliśmy długofalową ideę komunikacji napojów Tymbark, która dziś stanowi rdzeń naszych briefów komunikacyjnych.”

– Jacek Bielarz, Marketing Manager marki Tymbark