ZT KRUSZWICA
BRANDING PAST WARZYWNYCH

Stworzenie marki, która spopularyzuje nowo powstającą kategorię

ZT KRUSZWICA
BRANDING PAST WARZYWNYCH

Stworzenie marki, która spopularyzuje nowo powstającą kategorię

ROLA TOUCHIDEAS

  • oszacowanie potencjału rynkowego
  • insighty konsumenckie i kulturowe
  • strategia nowej marki
  • naming
  • brand design

ZT Kruszwica przygotowywała się do wprowadzenia past warzywnych do smarowania pieczywa. Zadanie Touchideas polegało na stworzeniu marki, która spopularyzuje tworzącą się kategorię.

Podczas badań etnograficznych zauważyliśmy, że pasty warzywne znajdują przeróżne zastosowania, zarówno na zimno jak i na ciepło: od smarowania pieczywa, przez sosy do makaronów, farsze do pierogów lub naleśników, po przygotowywanie wykwintnych przekąsek. Krótko mówiąc, nowe produkty zachęcają do eksperymentowania w kuchni i tworzenia własnych przepisów na bazie past. To odkrycie stało się podstawą dla głównej idei marki.

Na bazie analiz kulturowych dotyczących nowych zjawisk żywieniowych, dyskursów związanych z gotowaniem i wykorzystaniem warzyw w kuchni przygotowaliśmy kilkanaście konceptów brandingowych – prototypów dla nowej marki.

Rezultatem projektu jest marka Wawrzyniec obejmująca cztery pasty warzywne. Wawrzyniec symbolizuje warzywność, naturalność i kulinarną ekspresję.

“Chcieliśmy stworzyć markę, która ma potencjał, aby stać się synonimem past warzywnych. Zespół Touchideas świetnie wywiązał się z tego zadania.”

– Katarzyna Niewiada, Marketing Director ZT Kruszwica